Автоцивілка чи КАСКО: що обрати аби отримати кращий страховий захист

19 квіт. 2024 р. 292
Автоцивілка чи КАСКО: що обрати аби отримати кращий страховий захист

Кожен автовласник знає: щоб не отримати штраф, потрібно придбати страховий поліс. Але не всі знають, що за такою страховкою, яка в народі називається Автоцивілка, виплату отримує не власник полісу, а постраждалий. Що робити аби отримати правильний страховий захист?

Розбираємося.

Автоцивілка: Основний захист

Автоцивілка є обов'язковим видом страхування для всіх автовласників в Україні. Цей поліс захистить вас від витрат, якщо внаслідок аварії ви пошкодите автівку інших людей або постраждають люди. Відповідне відшкодування постраждалим зробить за вас страхова компанія. Якщо ж вона відмовить у виплаті або сума буде замалою, постраждалі можуть вимагати відшкодування у винуватця ДТП через судовий позов. От чому важливо ретельно підходити до вибору страховика. Наприклад, страхова компанія «Оранта», в якій щороку страхується понад 2,5 мільйонів автовласників, стабільно виконує свої зобов’язання вже понад 100 років. Лише за минулий 2023 рік компанія виплатила за полісами Автоцивілки понад 362 млн. грн. 

Якщо вам потрібно просто дотриматись закону і захистити себе від фінансових ризиків перед третіми особами, Автоцивілка від ОРАНТИ буде оптимальним вибором. Кожен, хто придбає поліс Автоцивілки на сайті oranta.ua, у період дії поліса зможе безкоштовно скористатись сервісами технічного асистансу: евакуювати пошкоджений в ДТП автомобіль до найближчої СТО, один раз підзарядити акумулятор, замінити пошкоджене колесо (на вашу запаску) службою технічної допомоги та отримувати послуги консультативної підтримки.

Однак, якщо ви шукаєте кращий захист для вашого автомобіля, – зверніть увагу на інші види страхування.

КАСКО: Повний захист. КАСКО є оптимальним варіантом, який дає захист від фінансових втрат у різних ситуаціях: у разі ДТП, викрадення або угону, стихійних лих, а також протиправних дій третіх осіб.

Але зважайте – не всі поліси однакові. Перед покупкою важливо порівняти різні пропозиції та вибрати ту, яка найкраще відповідає вашим потребам та бюджету. Вартість КАСКО залежить від різних факторів, таких як марка та модель автомобіля, вік та стаж водіїв, місце проживання та інші. Існує також франшиза, яку доведеться заплатити, перш ніж страхова компанія почне відшкодовувати збитки. Прикро, але корисно: франшиза дозволяє зробити страховий поліс дешевшим. Адже головний недолік КАСКО – його відносно висока вартість. Якщо у вас не новий автомобіль, – пошукайте простіші види страховок.

Міні КАСКО: Мінімальний захист. Недорогий страховий поліс, який можна комбінувати з полісом Автоцивілки. Він дозволить отримати відшкодування за пошкодження авто у разі ДТП, але не на повну вартість автомобіля, а у відповідності до обраної раніше страхової суми. В «Оранті» це варіанти покриття від 100 до 350 тис грн. Також компанія додає безкоштовний асистанс та відшкодовує витрати на евакуацію авто з місця ДТП.

КАСКО: + Воєнні ризики. Зазвичай воєнні ризики знаходяться у переліку форс-мажорів, але, зважаючи на реальність, провідні страхові компанії вже почали включати до своїх програм покриття від війни. В ОРАНТІ існує спеціальний поліс «КАСКО МІЛІТАРІ», за яким автовласник може отримати страхову виплату за пошкодження авто через воєнні дії. Сюди відносяться вибухи мін, ракет, бомб, снарядів та їх уламків, наїзд воєнної техніки, звукові (ударні) хвилі, падіння військових літаків, безпілотних апаратів та їх уламків, а також ДТП на блокпостах, підірваних мостах, зіткнення із засобами обмеження руху. Страхова сума за воєнними ризиками складає 300 тис грн, а покриття надається на всій території України, крім тимчасово окупованих територій та територій ближче 50 км від зони бойових дій.

 

Отже, обирайте потрібний вам захист відповідно до потреб та бюджету. Зробити мудрий вибір страхового захисту допоможе розуміння ваших потреб, ризиків і можливостей, а також консультація фахівців страхової компанії. Обираючи «Оранту», ви можете бути впевнені, що отримаєте найкращий захист для свого автомобіля.


Інші новини