Чи потрібна Зелена картка та як її оформити?

У яких випадках потрібна Зелена картка?
Без цього страхового поліса проїзд в Європейські держави просто заборонений, а тому сертифікат потрібен у будь-якому випадку, коли ви вирішуєте перетнути кордон на автомобілі.
Чи потрібно брати Зелену картку?
Про страховку зазвичай згадують в останній момент. Страховий поліс Зелена картка можна оформити безпосередньо на митниці, але ціна буде досить високою. А тому подбати про страхування на транспортний засіб слід заздалегідь - купити її можна онлайн в нашій компанії НАСК «ОРАНТА». Поліс обов'язкового страхування має бути при собі у кожного водія.
Про Зелену картку.
Навіщо потрібна Зелена картка? Зелена картка - це договір страхування (страховка), який потрібен вам, щоб виїжджати за кордон на автомобілі. Страховий поліс був придуманий вже понад 60 років і є аналогом обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, що діє на території України («автоцивілка»). При цьому документ діє в тих країнах, які приєдналися до загальної системи Зелена картка. Цікаво те, що в Україні Зелену картку стало можливим придбати з 1997 року.
Які країни входять до системи Зеленої картки?
Є перелік країн з яким можна ознайомитися на сайті МТСБУ http://www.mtsbu.ua/ua/green_card/96532/:
- 48 країн Європи;
- деякі країни Близького Сходу;
- Молдова, Азербайджан.
Зелена картка вважається дійсною лише у таких випадках:
- Вона оформлена на формі полісу, який затверджений законодавством;
- Знаходиться у реєстрі сервісу МТСБУ;
- Має унікальний QR-код та літерний код.
Навіщо потрібна Зелена карта?
У разі ДТП та заподіяння шкоди третім особам, Бюро країни, в якій стався випадок покриє всі витрати, якщо ваша провина буде доведена. При цьому постраждала сторона отримає відшкодування збитків у розмірі страхових лімітів тієї країни, де й сталася аварія. Якщо збиток буде більшим за ліміт, що може покрити страховка, різницю вам доведеться виплачувати самостійно.
Що робити у разі ДТП?
Необхідно викликати правоохоронні органи, а також швидку допомогу, якщо є постраждалі. Якщо ви не розумієте мови країни, в якій перебуваєте, краще не підписувати жодні папери – для цього робиться спеціальна позначка про те, що ви не розумієте мови. Важливо не пересувати авто після аварії до приїзду поліції. Можна зробити відеозйомку місця події, а також записати контакти очевидців.
Варто пам'ятати також, що поліс Зелена картка не покриває збитки:
- пошкодження вантажу у машині винуватця аварії;
- пошкодження машини, майна страхувальника (винуватця);
- забруднення навколишнього середовища;
- збитки, завдані здоров'ю страхувальника (винуватця).
Процес оформлення Зеленої картки.
Зелена картка має єдиний зразок для всіх країн, що входять до системи. Вам потрібно мати закордонний паспорт, а також техпаспорт на свій транспортний засіб. Ціна поліса безпосередньо залежитиме від того, в яку саме країну ви їхатимете, але при цьому вона не суттєво відрізнятиметься від ціни в інших країнах. Проте виплати по відшкодуванню збитків уже визначає та країна, де й станеться ДТП.
У разі аварії за кордоном виплати збитків здійснює не страхова компанія, а МТСБУ. Тому дуже важливо купувати Зелену картку в тих страхових компаніях, які є членами МТСБУ. НАСК «ОРАНТА» – саме така компанія.
Після оформлення Зеленої картки ваші дані автоматично вносяться до бази МТСБУ. У разі аварії правоохоронці одразу отримують повідомлення про те, що ваша страховка справжня. Переконатися у справжності можна за допомогою унікального QR-коду, який є на кожному страховому полісі. Саме тому не варто нехтувати страхуванням, адже ціна може бути дуже високою.
Вартість Зеленої картки.
Є багато факторів, які впливають на вартість Зеленої картки:
- тип транспортного засобу;
- країни подорожі;
- термін подорожі. Важливо, щоб Зелена картка була на весь період перебування за кордоном – від п’ятнадцяти днів до 12 місяців.
ОРАНТА - лідер автострахування в Україні. Нам довіряє понад 2 млн клієнтів.
Тут ви можете підписатися на наші найсвіжіші новини.