Часті запитання

Тут ви можете знайти відповіді на найпоширеніші запитання наших клієнтів про компанію, наші послуги і продукти.
oranta-trust-mark

Пошук на сторінці...

Компенсація юридичних послуг передбачена за максимальним пакетом страхування (L). За цим пакетом клієнт може розраховувати на компенсацію таких видів витрат у разі визнання події страховим випадком:

до 200 умовних одиниць – на отримання довідки консульства на виїзд з країни тимчасового перебування та на відновлення документів внаслідок втрати або викрадення документів (закордонного паспорту, проїзного документу дитини, посвідчення водія, свідоцтва, що засвідчує реєстрацію транспортного засобу, що належить клієнту);

до 1000 умовних одиниць – на забезпечення послуг адвоката у випадках, коли клієнт потребує невідкладної юридичної допомоги.

 

Пакети «L» та «М» включають компенсацію витрат у разі втрати, знищення або часткового пошкодження застрахованого багажу внаслідок крадіжки, зникнення безвісти, пожежі чи псування рідиною. Договір діє лише щодо багажу, який переданий під відповідальність професійного перевізника.

 

Плануючи подорож за кордон, врахуйте, що деякі посольства вимагають саме “мокру печатку” на договорі туристичного страхування. Тому рекомендуємо ознайомитися з умовами необхідного вам посольства перед поїздкою. 

 

Ви можете замовити доставку договору з “мокрою печаткою”, оформляючи договір страхування на сайті чи у відділенні (доставка діє на території України). 

 

Якщо у вас вже є роздрукований поліс, можете звернутися з ним до найближчого відділення ОРАНТИ, де наші співробітники поставлять “мокру печатку” (узгодьте перед цим, чи такий варіант затвердження договору сумісний з умовами необхідного вам посольства). 

 

Якщо Ви плануєте займатися активними видами спорту, варто більш ретельно підійти до вибору поліса. В on-line калькуляторі ОРАНТА є опція “активний відпочинок”, яка означає, що Ви маєте намір зайнятися ризиковими видами спорту на аматорському та професійному рівні, до яких входить: альпінізм, дельтапланеризм, стрибки з парашутом, бейсджампінг, катання на лижах, сноуборд, хеліскіінг та хелібордінг, дайвінг, кейв-дайвінг, фридайвинг, серфінг, рафтінг.

 

За полісом подорожуючих за кордон Вам можуть бути компенсовані витрати у розмірі в еквіваленті до 50 умовних одиниць на телефонний зв’язок із Сервісною службою.

 

Дія договорів для виїзду за кордон поширюється на два типи:

Територія I: країни Європи (Великобританія, Ірландія, Болгарія, Монако, Румунія, Албанія, Боснія, Герцеговина, Ватикан, Македонія, Сан - Марино, Сербія, Хорватія, Чорногорія, Андорра, Кіпр); країни Шенгенської зони (Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Ісландія, Латвія, Литва, Естонія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція, Швейцарія), країни СНД (Молдова, Азербайджан, Казахстан, Вірменія, Киргизія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан), Ізраїль, Грузія, Туреччина, Єгипет, Туніс, Таїланд та ОАЕ.

 

Територія II: Всі країни світу.

Дія договорів не поширюється:

  • на територію України, країни постійного проживання Застрахованої особи або країни, громадянином якої вона є;
  • на територію країн, що знаходяться під санкціями ООН;

Страхування для виїзду за кордон – це програма страхування, що передбачає надання медичної допомоги туристам за кордоном (у т.ч. відшкодування витрат, пов’язаних з невідкладним станом внаслідок Covid-19). Залежно від обраного пакету (S, M чи L) туристична страховка також може передбачати захист від нещасного випадку, від втрати багажу та документів, юридичну допомогу.

 

Перед початком подорожі рекомендуємо Вам уважно ознайомитись з умовами Договору. Якщо під час подорожі Вам знадобиться невідкладна медична допомога, зверніться за номером телефону сервісної служби або за багатоканальним номером країни, який вказаний у Вашому договорі та надайте таку інформацію про Застраховану особу: ПІБ, номер телефону, місцезнаходження, номер договору страхування та термін його дії, короткий опис проблеми та необхідної допомоги. У кожному пакеті туристичного страхування від ОРАНТА, придбаного on-line, передбачена компенсація ризику “нещасний випадок”, тому зберігайте всі документи-підтвердження про настання такого випадку, а, приїхавши на територію України, зверніться до центру клієнтської підтримки та напишіть заяву про таке відшкодування, долучивши всі документи-підтвердження.

 

Ліміт відшкодування по договору та, відповідно, максимальна сума виплати —160 000 грн.

Все залежить від умов конкретної програми страхування, але за загальним правилом застрахованими особами можуть бути фізичні особи-громадяни України, іноземні громадяни або особи без громадянства у віці до 85 років та для програм страхування дітей – від 0 до 18 років.

Франшиза у страхуванні КАСКО це частина збитку (розміру шкоди), яка не компенсується відповідно до умов договору. Загалом франшиза може бути визначена у вигляді фіксованої суми або відсотка вартості автомобіля. Наприклад, якщо вартість збитків після ДТП оцінюється в 100 000 гривень, а франшиза 10 000 гривень, водій отримає компенсацію у розмірі 90 000 гривень, а решту суми він має покрити за власний кошт.

Таким чином, франшиза визначає рівень власної фінансової участі водія в збитку за страховою подією у разі її настання. Чим вища франшиза, тим більшу частину ризику бере на себе водій. І навпаки, чим менша франшиза, тим більшою може бути вартість страхування, але при цьому, Ви суттєво зменшуєте власні ризики.

При цьому, за КАСКО basic франшиза для більшості клієнтів встановлена в розмірі нуль гривень. Лише у випадку, якщо автомобіль було придбано вживаним за кордоном та ввезено в Україну, або якщо середньомісячний пробіг перевищує 4 000 км може застосовуватися франшиза в розмірі від 2500 грн.

Деталі про франшизу відповідно до обраного вами тарифу можна дізнатися у наших консультантів.

 

Територія дії  договору страхування обов'язково зазначається в кожному договорі. Радимо прочитати цей розділ для чіткого розуміння, де саме  в Україні діють договори страхування. Також рекомендуємо ознайомитись з оголошенням.

Так. Відповідно до Законодавства України, від ОСЦПВ звільняються учасники АТО, які самостійно керують транспортними засобами. При цьому вони повинні мати статус учасника бойових дій, інваліда війни або інваліда І групи. Водночас страхові експерти рекомендують все ж таки оформити поліс Автоцивілки, оскільки часто виникають ситуації, коли учасники бойових дій (або інші особи, які належать до пільгових категорій) змушені передавати своє авто в користування іншим водіям на певний час.Так як такі особи можуть стати винуватцями ДТП, варто подбати про страхове покриття.

Також від укладання договору Автоцивілки звільняються такі категорії громадян: 

  • Учасники бойових дій,
  • постраждалі учасники Революції Гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, визначені законом,
  • особи з інвалідністю І групи, які особисто керують своїми транспортними засобами,
  • а також особи, які керують транспортним засобом, який належить особі з інвалідністю І групи, при її присутності.

Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, здійснює МТСБУ.

 

Крок 1: Убезпечте місце настання ДТП відповідно до правил дорожнього руху;

Крок 2: Зателефонуйте на цілодобову лінію підтримки НАСК “ОРАНТА” (067 170 7337; 050 170 7337; 093 170 7337) для реєстрації Вашого випадку. Ми надамо рекомендації щодо подальших дій для врегулювання Вашого випадку.

Крок 3: Обов’язково зафіксуйте факт настання ДТП. Це можна зробити такими способами: 

1. залучивши працівників  Національної поліції України;

або

2. шляхом складення учасниками Європротоколу. Після завершення заходів на місці настання ДТП Вам необхідно подати Заяву про страхове відшкодування та надати застрахований ТЗ на огляд НАСК “ОРАНТА”.

 

Бажано друкувати всі документи, які направлені на електронну пошту.
Обов'язковим є друк сертифікату, в пакеті документів він називається «Картка міжнародного автомобільного страхування» .  

Для початку варто зазначити, що таке Автоцивілка / ОСЦПВВНТЗ – це договір обов'язкового страхування відповідальності водіїв перед третіми особами. Згідно із Законом України  “Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”  дієздатний громадянин, який володіє транспортним засобом, зобов'язаний укласти договір ОСЦПВВНТЗ з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди . Виняток становлять групи населення, встановлені Законом, а саме: учасники бойових дій, учасники Революції Гідності, особи з інвалідністю I групи та особи з інвалідністю внаслідок війни.

Законодваством України заборонено використання/експлуатація автомобіля, який не забезпечено догвором Автоцивілки / ОСЦПВВНТЗ та за порушення таких вимог закону передбачено штрафи.

 

Електронний поліс після укладання направляється на зазначену вами електронну адресу. Вам достатньо показати візуальну форму полісу на екрані свого смартфону або його роздруковану версію. 

 

Щоб оформити поліс Автоцивілки, Вам потрібно надати такі документи:

  • Паспорт або ID-картка;
  • Посвідчення водія (Водійські права);
  • Свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу (Техпаспорт);
  • Ідентифікаційний код (Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (раніше індивідуальний податковий номер (ІПН))

Для транспортних засобів, які підлягають обов'язковому технічному контролю — Протокол перевірки технічного стану транспортного засобу. Також потрібно вказати дату наступного обов'язкового технічного контролю. Відповідно до Закону України “Про дорожній рух”, обов'язковому технічному контролю підлягають такі групи автомобілів:

  • легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, із строком експлуатації більше двох років;
  • вантажні автомобілі, незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років;
  • вантажні автомобілі вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації;
  • для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації;

Для категорій клієнтів, які оформляють договір із застосуванням пільги — документи, які підтверджують законність відповідного права на пільгу (посвідчення, що надає право на пільгу).

 

Дата початку, закінчення дії та відповідно термін дії зазначені в Вашому полісі Автоцивілки. Для Вашої зручності та безпеки ми завчасно направимо Вам на електронну пошту та мобільний телефон повідомлення про закінчення дії Вашого полісу.

Якщо Вам необхідно перевірити чинність  полісу Автоцивілки на певну дату іншого учасника дорожнього руху, Ви можете скористатися сервісом МТСБУ. Пошук можна здійснити за номером полісу або державним реєстраційним номером автомобіля.

 

При страхуванні від нещасного випадку на транспорті перевізником умовами договору може передбачатися дві системи страхування:

  1. система посадкових місць, за якою страхове покриття встановлюється для кожного застрахованого посадкового місця, при цьому, розмір покриття встановлюється на посадкове місце водія та на кожне посадкове пасажиро-місце автомобіля, який зазначено у договорі страхування

або 

  1. Паушальна система, за якою страхове покриття встановлюється в цілому для всіх посадкових місць у забезпеченому автомобілі, і в такому випадку кожна з осіб, включаючи водія, що перебувають у такому автомобілі на момент настання страхового випадку, є застрахованими у відповідній частині від загальної суми покриття за договором.
...
oranta-trust-mark

Потрібна консультація?

Наші спеціалісти готові надати відповідь на будь-які ваші питання! Оберіть зручний для вас месенджер для спілкування.

contacts-guy