Новини


Відбулися позачергові збори акціонерів НАСК «Оранта»

11 Серпня 2010 року
10 серпня 2010 року в готелі «Русь» (м. Київ) відбулися позачергові збори акціонерів НАСК «Оранта», на яких, зокрема, було розглянуто й затверджено актуальні зміни й доповнення, що стосуються організаційної структури компанії, кадрового складу керівних органів товариства й статуту компанії. За традицією, акціонерні збори проходили в присутності ряду провідних українських ЗМІ, що підтверджує незмінність раніше заявленого компанією курсу на відкритість і публічність.

Важливим рішенням, прийнятим одноголосно, стало затвердження в посаді голови правління НАСК «Оранта» Ігоря Пугачова (виконуючий обов'язки голови правління НАСК «Оранта» з 1 грудня 2009 р.). Також, рішенням акціонерів було затверджено на посадах заступників голови правління НАСК «Оранта», що раніше займали посади виконуючих обов'язки заступників голови, - Сергія Михайленко, Людмилу Іваніну, Валентину Коломоєць. Валерій Грищенко був переобраний на посаду заступника голови правління.

Одноголосно затвердивши менеджмент компанії, акціонери тим самим виразили довіру до керівного складу НАСК «Оранта» і відзначили позитивні зміни, які відбулися в компанії з моменту їхнього призначення. «Команда «Оранти», а саме, правління та всі співробітники компанії, працюють дуже добре. Це дуже професійна команда і провідна українська компанія. І ми, як один з найбільших, якщо не найбільший, її акціонерів задоволені цією роботою», - заявив журналістам за підсумками зборів представник АТ «БТА Банк» (Казахстан) Павло Просянкін.

Так, за період головування Ігоря Пугачова в НАСК «Оранта» було проведено і проводиться ряд реформ, результатом яких стала зміна організаційної структури компанії, централізація функцій управління, орієнтація на збільшення обсягів продажів, мінімізація операційних ризиків, впровадження нової офісної IT-системи, економія адміністративних і операційних витрат та людського ресурсу.

У результаті обраної стратегії, за перше півріччя 2010 року фінансовий результат компанії склав 2,996 млн. грн, що підтверджує ефективне виконання топ-менеджментом компанії завдань, поставлених перед ним власниками НАСК «Оранта».

Також, нове керівництво компанії успішно впровадило стратегію з виведення на страховий ринок так званих «полочних» продуктів, що дозволило збільшити відсоток «немоторних» видів страхування в портфелі НАСК «Оранта» при плановому збільшенні продажів «моторних» видів. НАСК «Оранта» стала першою страховою компанією, що побудувала національну мережу крос-агентів у всіх регіонах України, включаючи віддалені населені пункти.

Крім того, разом з аудиторською компанією PriceWaterhouseCoopers була розпочата реалізація грандіозного проекту з організації єдиного бек-офісу і єдиного центра обслуговування компанії. Передача функцій врегулювання по всій країні асистуючій компанії « Гарант-Асистанс» вже за результатами першого півріччя дозволила скоротити видатки на врегулювання на 33%.

Таким чином, нове керівництво впоралося із завданнями, поставленими перед ним власниками НАСК «Оранта» і продовжить у нинішньому складі курс на ефективність, відкритість і інвестиційну привабливість, якого НАСК «Оранта» впевнено дотримується.

У той же час, 10 серпня акціонери НАСК «Оранта» проголосували за внесення змін і доповнень до статуту компанії, затвердивши його в новій редакції. Було ухвалено рішення, відповідно до якого НАСК «Оранта» проведе переведення випуску акцій з документарної на бездокументарну форму (дематеріалізацію акцій товариства). Таке рішення свідчить про те, що компанія поступально, виконуючи вимоги законодавства, приводить свою діяльність у відповідність до закону «Про акціонерні товариства».

З метою реформування відособлених підрозділів НАСК «Оранта» для підвищення ефективності діяльності компанії й оптимізації витрат на ведення справ, загальні збори акціонерів НАСК «Оранта» вирішили затвердити переведення у безбалансовий статус всіх обласних дирекцій НАСК «Оранта».

Нагадаємо, що процедуру переведення балансових підрозділів компанії у безбалансові НАСК «Оранта» розпочала в 2005 році. І, як вже було заявлено, такий перехід необхідний як з погляду зменшення витрат ВАТ, так і з погляду полегшення й поліпшення керованості мережі, що нараховує близько 800 представництв. Таким чином, поряд з тим, що перехід відділень із балансових у безбалансові дозволить підрозділам зосередитися на продажах, передача бухгалтерських функцій дирекціям і головному офісу значно скоротить видатки компанії «Оранта» у цілому.

На зборах акціонери також прийняли ряд рішень, що стосуються діяльності наглядової ради НАСК «Оранта». Власники компанії задовольнили прохання заступника голови наглядової ради НАСК «Оранта» Сергія Сулімова (генеральний директор компанії Clever Management, що управляє активами Миколи Лагуна), члена наглядової ради НАСК «Оранта» Олени Попової (голова ради директорів Дельта Банку) і кандидата в члени наглядової ради НАСК «Оранта» Валентина Засухи, відкликавши їх зі складу наглядової ради компанії. Таким чином, пан Сулімов і пані Попова працювали в НАСК «Оранта» з моменту затвердження їх на посадах зборами акціонерів НАСК «Оранта» 30 жовтня 2009 року - практично 10 місяців.

Членами наглядової ради НАСК «Оранта» і кандидатом у члени наглядової ради НАСК «Оранта» були призначені Андрій Дуднік (представник компанії БЕКВУД ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД), Віктор Мохортов (представник компанії ЛЕОБЕРГ ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД) і Ігор Юрченко (акціонер компанії) відповідно. Пан Дуднік також був обраний заступником голови наглядової ради компанії.

Зі складу ревізійної комісії НАСК «Оранта» акціонери відкликали члена ревізійної комісії Віталія Масюру й кандидатів у члени ревізійної комісії Лауру Лікерову і Тетяну Усачову. Разом з тим, власники компанії обрали до складу ревізійної комісії компанії Володимира Мандриченка (членом ревізійної комісії), Костянтина Шоста (кандидатом у члени ревізійної комісії) і Айдара Алібаєва (кандидатом у члени ревізійної комісії). Крім того, акціонери НАСК «Оранта» підтвердили повноваження голови ревізійної комісії Алії Акімбекової і членів ревізійної комісії --- Лариси Зданович, Наталії Ткаченко й Миколи Саф’яннікова.

Повноваження голови наглядової ради НАСК «Оранта» Олега Спілки, заступника голови наглядової ради Павла Просянкіна, членів наглядової ради Олександра Тимінського, Миколи Варенко, а також кандидатів у члени наглядової ради Владислава Манєвського, і Мадіны Курманової були одноголосно підтверджені акціонерами компанії.

За підсумками зборів акціонерів, голова наглядової ради НАСК «Оранта» Олег Спілка заявив: «Я розраховую на те, що нові члени правління й нові члени наглядової ради зроблять компанію краще, зроблять її дорожче, прозоріше й більш ефективно працюючою. Я впевнений, що і надалі власники компанії будуть приділяти високу увагу розвитку компанії, стежити за правильністю стратегії роботи суспільства на страховому ринку країни, де компанія впевнено закріпилася як лідер його класичного сегмента».

Тут ви можете підписатися на наші найсвіжіші новини.

Поліс придбай - подарунки вигравай
23.10.2021 12:29:00 Детальніше
100 РОКІВ НАМ – 100 ПОДАРУНКІВ ВАМ
22.10.2021 07:00:00 Детальніше
ПрАТ НАСК «ОРАНТА» оголошує конкурс (тендер) на пошук суб'єктів аудиторської діяльності для проведення обов'язкового аудиту фінансової звітності
16.08.2021 14:00:00 Детальніше
Яцек Мейзнер призначений на посаду Голови Правління НАСК «ОРАНТА»
Фінансовий Оскар 2020 – ОРАНТА здобула почесні нагороди
Яцек Мейзнер призначений Членом Правління НАСК "ОРАНТА"