Новини


Про розвиток ситуації навколо спроб дискредитації та рейдерського захоплення компанії Оранта

31 Липня 2012 року
Заява Правління НАСК «Оранта»
Як відомо, 26 липня компанія «Оранта» провела спеціальну прес-конференцію для ЗМІ, на якій виклала своє бачення прихованих від очей громадськості механізмів реалізації акції з масштабної дискредитації компанії та далекосяжних планів щодо її подальшого рейдерського захоплення, що триває впродовж кількох останніх тижнів. Компанія НАСК «Оранта» висловила припущення, що організаторами рейдерської атаки узгоджено виступили WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP., ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО» та ТОВ «Контекст-Медіа», і попросила МВС України перевірити факти, які опинилися в її розпорядженні.
Характерно, що вже наступного дня всі передбачувані фігуранти рейдерської атаки фактично зізналися у вчиненому, як повідомляє газета «Комерсант-Україна» у замітці «Оранта» потребує захисту» від 27.07.12 р. Так, зокрема, у ТОВ «Контекст-Медіа» підтвердили, що агентство «діє в інтересах одного з акціонерів і має у своєму розпорядженні документи про реальний стан справ у компанії, який вони намагаються довести до споживачів». Наскільки можна судити, цим акціонером є кіпрська компанія BACKWOOD HOLDINGS LIMITED, яка спочатку була підконтрольна М. Лагуну, а згодом перейшла під мандат компанії ТОВ «ІстВан», заснованої В. Пінчуком.
Правління НАСК «Оранта» у зв'язку з цим вважає за необхідне відзначити наступне.
По-перше, викликають подив такі специфічні «інтереси акціонера», який наймає спеціальну PR-структуру для публікації анонімних наклепницьких матеріалів про «реальний стан справ» у компанії, що належить самому цьому акціонерові компанії. Причому ні про які документи, що розкривають «реальний стан справ у компанії», у цих так званих «рекламних матеріалах» мова не йде.
По-друге, BACKWOOD HOLDINGS LIMITED «реальний стан справ» у НАСК «Оранта» не лише добре відомий, а й понад те, він сам в особі своїх представників брав багаторічну й активну участь у формуванні цього самого «реального стану справ».
Спочатку в Наглядовій раді НАСК «Оранта» були представники М. Лагуна ― член Наглядової ради «Дельта Банку» С. Сулімов і голова Ради Директорів «Дельта Банку» О. Попова. Тим же М. Лагуном було ініційоване призначення на посаду директора фінансово-економічного Департаменту НАСК «Оранта» О. Ярьоменко. Таким чином, фінансову політику компанії через Наглядову раду та фінансово-економічний Департамент реалізовували й контролювали представники BACKWOOD HOLDINGS LIMITED.
Потім, із серпня 2010 р. представником BACKWOOD HOLDINGS LIMITED у складі Наглядової ради НАСК «Оранта» став фінансовий директор компанії ТОВ «ІстВан» А. Дуднік, а заступником голови Правління НАСК «Оранта» з фінансових питань став начальник Управління контролінгу ТОВ «ІстВан» С. Волков. За час керівництва фінансовим блоком НАСК «Оранта» С. Волков звів нанівець всі зусилля попередників. Уперше в новітній історії НАСК «Оранта» було зірвано бюджетний процес і не розроблено фінансову модель роботи компанії, що призвело до регулярних зривів графіка фінансування дирекцій і запланованих строків робіт із централізації бек-офісних функцій компанії.
У червні 2011 р. С. Волков, який розвалив довірену йому роботу настільки, що йому висловили недовіру і керівники дирекцій, і Правління компанії, і члени Наглядової ради, змушений був написати заяву про звільнення. Але й після цього заступник голови Наглядової ради НАСК «Оранта» А. Дуднік на його вимогу одержував з компанії щоденні платіжні календарі аж до останнього дня роботи в Наглядовій раді НАСК «Оранта». Наскільки відомо, Наглядову раду НАСК «Оранта» А. Дуднік покинув добровільно в лютому 2012 р., нікому в компанії не пояснивши мотивів свого рішення. Однак, фактично, уже з червня 2011 року представник BACKWOOD HOLDINGS LIMITED А. Дуднік самоусунувся від роботи в Наглядовій раді НАСК «Оранта». Так, із тридцяти п'яти проектів рішень Наглядової ради HACK «Оранта», які протягом цього часу були внесені на розгляд Наглядової ради, А. Дуднік проголосував і підписав тільки три. Стосовно решти проектів рішень Наглядової ради з боку А. Дудніка взагалі не було ніякої реакції: він і не погоджував ці рішення, і не заперечував проти них, і не утримувався. Практично А. Дуднік заблокував роботу Наглядової ради компанії в цей період.
Тому «реальний стан справ» у компанії «Оранта» представники BACKWOOD HOLDINGS LIMITED не лише бачили в щоденному режимі, а й активно формували. У світлі цього мотиви BACKWOOD HOLDINGS LIMITED найняти ТОВ «Контекст-Медіа» для того, щоб розв'язати знавіснілу наклепницьку кампанію проти власного активу, та ще й платити за це гроші, та ще й використовувати для цього якісь, можливо, викрадені в компанії «Оранта» документи, виглядають більш ніж дивно.
Далі факт того, що вони «діють в інтересах» BACKWOOD HOLDINGS LIMITED, визнали й ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО», і WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP. При цьому залишається незрозумілим, як поєднуються інтереси BACKWOOD HOLDINGS LIMITED, для якого й ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО», і WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP. «намагалися одержати копію аудиторського звіту» від НАСК «Оранта», і намір «ІНЕКО» «консолідувати акції СК «Оранта», причому, наскільки можна судити з повідомлення «Інтерфакс-Україна» від 17.07.12 р., понад 50 % всіх акцій НАСК «Оранта».
Виходить, що ці понад 50 % акцій НАСК «Оранта» мають бути консолідовані також в інтересах BACKWOOD HOLDINGS LIMITED? Якщо це не спроба рейдерського захоплення компанії «Оранта» одним з акціонерів за допомогою найнятих ним рейдерських структур, то що?
Втім, суперечностей у заявах ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО» і WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP. не бракує. Так, обидві компанії прагнуть одержати для BACKWOOD HOLDINGS LIMITED певний аудиторський звіт. Як уже було сказано вище, BACKWOOD HOLDINGS LIMITED був акціонером компанії протягом трьох останнього років. При цьому він брав участь у двох щорічних зборах акціонерів, де аудирувана звітність представлялася акціонерам і затверджувалася ними. Викликає здивування позиція представників BACKWOOD HOLDINGS LIMITED, коли на зборах акціонерів НАСК «Оранта» 20.04.2011 р. вони разом з іншими акціонерами, що перебувають під мандатом ТОВ «ІстВан», проголосували проти приведення статутних документів компанії у відповідність із вимогами Закону України «Про акціонерні товариства». Це, щонайменше, дивна позиція для співвласників компанії.
Відповідно до законодавства в лютому 2012 р. Правління НАСК «Оранта» ініціювало проведення щорічних зборів акціонерів за підсумками 2011 р. У результаті бездіяльності представників BACKWOOD HOLDINGS LIMITED рішення про скликання даних зборів не було прийнято.
Правління НАСК «Оранта» висловлює здивування фактом наполегливого бажання ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО» і WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP. стати акціонерами компанії, котра, якщо вірити ТОВ «Контекст-Медіа» «перебуває у важкому становищі»? Понад те, майбутні акціонери, якщо їм доведеться такими стати, роблять усе для того, щоб компанія, акціями якої вони так хочуть заволодіти, справді почала відчувати ті чи інші труднощі у повсякденній діяльності? Це також «в інтересах» BACKWOOD HOLDINGS LIMITED?
«Комерсант-Україна» у тій же замітці зазначає, що подібні проблеми, пов'язані зі спробами недружнього поглинання, компанія переживала у 2008-му і в 2010-му роках. Це правда. Наприкінці 2008-го ― початку 2009-го з «Оранти» йшов М. Аблязов, а в 2010-му структури, контрольовані М. Лагуном, перейшли під мандат ТОВ «ІстВан». Що відбувається зараз, покаже найближче майбутнє. При цьому НАСК Оранта» виконувала свої зобов'язання і в 2008-му, і в 2009-му, і в 2010-му, і в 2011-му, і в 2012-му. Так само відповідально й сумлінно вона виконуватиме свої зобов'язання і в 2013-му і в усі наступні роки. Так само, як упродовж усіх 90 років своєї історії. Незважаючи на будь-які спроби їй перешкодити.
Правління НАСК «Оранта» заявляє, що компанія буде й надалі послідовно захищати свою репутацію та інтереси своїх акціонерів всіма законними способами.

Правління НАСК «Оранта»

Тут ви можете підписатися на наші найсвіжіші новини.

Поліс придбай - подарунки вигравай
23.10.2021 12:29:00 Детальніше
100 РОКІВ НАМ – 100 ПОДАРУНКІВ ВАМ
22.10.2021 07:00:00 Детальніше
ПрАТ НАСК «ОРАНТА» оголошує конкурс (тендер) на пошук суб'єктів аудиторської діяльності для проведення обов'язкового аудиту фінансової звітності
16.08.2021 14:00:00 Детальніше
Яцек Мейзнер призначений на посаду Голови Правління НАСК «ОРАНТА»
Фінансовий Оскар 2020 – ОРАНТА здобула почесні нагороди
Яцек Мейзнер призначений Членом Правління НАСК "ОРАНТА"